بعد از دو سال...

دوری حدوداً دو ساله از این فضا، فرصتی خوب و مناسب بود تا اندکی سکوت کنم و تأمل. البته آنچنان سکوتی هم نبود!...

به پیرامون خود (درون و بیرون) نگاهی می‌کنم، درمی‌یابم که شرایط بسیار دگرگون شده! البته بعضی چیزها هم ثابت مانده و هیچ اثری از تغییر یا بهبودی در آنها نیست؛ همچون «بداخلاقی در رسانه‌ها»!. آن روزی که سکوت را آغاز کردم در فضای شبکه‌های اجتماعی همراه (واتس‌اپ، وایبر، لاین، تانگو، تلگرام و...) نبودم، اما امروز که مدت‌ها از حضورم در این‌گونه شبکه‌های ارتباطی می‌گذرد، می‌بینم حقیقتاً فضای عجیب و البته تأثیرگذاری است. البته قصدم موضع منفی گرفتن نیست، اما هرچه سبک سنگین می‌کنم درمی‌یابم ویژگی‌ها و اثرگذاری‌های منفیِ این نرم‌افزارهای رسانه‌ای بر ویژگی‌های مثبت آنها می‌چربد.

قلم و رسانه

مدتی حضور در فضای رسانه (البته نه از گونه‌ی مجازی)، غنیمتی بود که آسان به‌دست آمد و آسان هم از دست رفت! اما تجربه‌هایش برایم ماند تا بتوانم از گوشه‌ای از آنها در این فضا بهره گیرم.

/ 1 نظر / 24 بازدید
ملت بلاگ

با ياري حق تعالي و سپاس از تيم قدرتمند ملت بلاگ و به شکرانه سال دولت و ملّت، همدلي و هم‌زباني ، با عزم ملي و جهاد مديريتي توانستيم با افتخار سرويسي در خور شأن ملت ايران در جهت هر چه شکوفا شدن فرهنگ غني و بي بديل فارسي زبانان در سراسر دنيا بنا نهيم و به خود مي باليم که ميزبان ملت ايران در امر وبلاگ نويسي هستيم.